REALIZOVANÉ PROJEKTY

Chalupa - Trnávka

Chata pro rekreaci

Pasivní dřevostavba v Popicích u Jihlavy

Jeden z prvních pasivních domů na Jihlavsku

Jeden z prvních pasivních domů na Jihlavsku jsme realizovali v Popicích u Jihlavy v roce 2010. Při návrhu byly důsledně respektovány pravidla pro pasivní domy. Objem domu se blíží tvaru krychle, prosklená jižní fasáda, větrání s rekuperací. Obvodová konstrukce je difúzně otevřená s větranou mezerou. Dlouhodobě je spotřeba domu okolo 6MWh/rok a platby za energie na provoz domu jsou 1600,-Kč/měsíc (v roce 2018).

Pasivní dřevostavba v Lelekovicích

Rodinný dům v současné době realizujeme

Rodinný dům Lelekovicích navržen ideálně podle zásad pasivních domů. Tvar hranolu delší stranou orientovaný na jihovýchod. Pobytové místnosti mají okna na jihovýchodní fasádě. Provozní místnosti na fasádě severozápadní. Ideální je systém vytápění, chlazení a ohřevu teplé vody. Energii bude dodávat tepelné čerpadlo země-voda s plošným kolektorem, který bude v létě pasivně chladit. Do interiéru předá teplo i chlad systém teplovodního stropního vytápění/chlazení. Samozřejmostí je založení na pěnovém skle, difúzně otevřená skladba a vzduchotěsná obálka budovy.

Pasivní dřevostavba v Pučerech

bungalow, který není ideálně orientovaný - přesto pasivní


V případě rodinného domu v Pučerech klient již měl zakoupený pozemek, který nebyl ideálně orientovaný ke světovým stranám. Vhodným řešením umístění objektu na pozemku se podařilo navrhnout dům, který bezezbytku splňuje požadavky pasivního standartu.

V tomto případě se podařilo prosadit oproti legislativě plochou střechu, která dodává domu minimalistický a moderní vzhled.

Pasivní dřevostavba v Kolíně

moderní architektura - ideální pasivní dům

V projektu rodinného domu v Kolíně se podařilo skloubit požadavky klienta s ideálem pasivního domu. Objekt má ideální tvar i orientaci ke světovým stranám. V tomto případě bylo snadné dosáhnout parametrů pasivního domu.

Kombinace přírodních materiálů - cementových desek a modřínového dřeva působí elegantně a nadčasově.

Stránky jsou ještě ve výstavbě. Ostatní realizacebudeme postupně přidávat.

VYTVOŘÍME PRO VÁS DOMOV